logo Zgierskiego WOŚP
logo Zgierskiego WOŚP
logo Zgierskiego WOŚP
Archiwalia
10 grudnia 2011

Harcerze zaczęli skromną kilkugodzinną kwestą na ulicach naszego miasta. Dziewczyny z 24 Zgierskiej Drużyny Harcerek „Płomień” im. W. Węgierskiej, jako pierwsze ze zgierskiego hufca miały wośpowe identyfikatory i to właśnie dzięki nim impreza w Zgierzu w wykonaniu ZHP miała swój debiut.

     Rok później też była tylko kwesta, ale zaangażowały się w to już znacznie większe siły – z (jeszcze wtedy) własnoręcznie wykonanymi puszkami po mieście biegał prawie cały hufiec.

     Rok 1998 to NASZ PIERWSZY KONCERT . Jak było – nie nam oceniać, ale nam – podobało się. Pierwszy raz i występ Krystyny Giżowskiej, konferansjerka Tomka Boruszczaka z TVP Łódź – chyba nieźle… Była gorąca licytacja, wielkie odblaskowe serducho i mnóstwo WAS!!! na placu przed hufcem.

     Rok później plac przed Komendą Hufca ZHP w Zgierzu okazał się za mały na imprezę wielkoorkiestrową. Wszyscy Zgierzanie chcieli posłuchać Colorado Band czy Sigmy, zmierzyć się w licytacjach, które poprowadziły między innymi władze naszego miasta. Był tele-bim, światełko do nieba z kilkudziesięciu pochodni ułożonych w kształcie serca, był mróz i mnóstwo gorących serc wokół nas.

     A pamiętacie VIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zgierzu ???  Musicie pamiętać, bo to największa impreza masowa w historii miasta. Spotkało się nas na Starym Rynku ponad 6 tysięcy osób. Nie zamierzam wymieniać wszystkiego, co „było”, bo nie sposób. A BYŁO NIEZWYKLE, NIEPOWTARZALNIE, NIESAMOWICIE i jeszcze kilka nie…

     Tak się rozrosła nasza impreza że  IX Finał trzeba było zorganizować po raz pierwszy na obiektach MOSiR’u. Po raz pierwszy również zorganizowaliśmy Bal Złotego Serduszka. Zebraliśmy ponad 70 tyś zł !!!

Poprzednie Lata

TO BYŁ FINAŁ!!!!! WOW!!! Brak słów na to co się stało!!!! Wierzymy że uda się pobić ten wspaniały rekord w przyszłym... więcej
DZIĘKUJEMY!!! XXIII FINAŁWOŚP   JESTEŚCIE WSPANIALI !!! DZIĘKI WAM UDAŁO SIĘ W TYM ROKU UZBIERAĆ PIĘKNĄ KWOTĘ: 105926,14... więcej
W związku nowym regulaminem dopiero niedawno dotarło do nas oficjalne rozliczenie sztabu wykonane przez bank(23,02,2014)   Oto... więcej
Sztab przy Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu zebrał(dokładna kwota przeliczona przez niezastąpiony Bank Spółdzielczy... więcej
Z  wielką radością przedstawiam oficjalne(potwierdzone przez bank) podliczenie kwesty oraz imprez zamkniętych XX Finału... więcej
DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI !!!!!! zebraliśmy wspólnie rekordową kwotę w Zgierzu 81 667, 37 ZŁ w tym: aukcje... więcej
Dzisiaj po godzinie 11.00 Sztab przy CKD oraz Sztab Harcerski złożyły zebrane w Zgierzu do puszek pieniądze w Banku Spółdzielczym.... więcej
Zakończyły się nasze aukcje na Allegro, kwotą 3 523, 35 zł.  I wszystko już stało się jasne. W Zgierzu udało się... więcej
  Dziś około południa Straż Miejska w Zgierzu przewiozła całą zebraną podczas Finału kasę do Banku Spółdzielczego... więcej
Jak zawsze byliście wspaniali, niepowtarzalni, otwarci i życzliwy. Dzięki Waszej hojności Zgierz zasili konto Fundacji... więcej